Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 21 svi 2019 10:54.

Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
 Navigacije - iskustva i savjeti 
Autor/ica Poruka
.

Stavio/la Sviđa mi se: 1 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 48 puta
Vozi: XT1200Z
Koju navigaciju koristite, ako ju koristite, dali koristite poseban uređaj ili se pomognete mobitelom, itd.?

Dali netko ima iskustva sa ovim uređajem?

https://buy.garmin.com/hr-HR/HR/p/595197 (GARMIN zūmo® 595LM Travel Edition)

08 ožu 2019 13:29
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 0 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 21 puta
Vozi: MT-07
Ja imam Zūmo 390. Kacam ga kupovo, jedina razlika je bila ekran (veličina i rezolucija), softver i GPS isti. Možda je tako i sad. 5ica izgleda daleko bolje, a ovaj Travel Edition izgleda ima i dodatnu kartu osim Evrope (ja imam samo Evropu).

Glede navigacije, Garmin ko Garmin. Nekad se čudno ponaša, user interface je uglavnom mentalno retardiran, ne kužim zakaj siluju neke detalje koji nemaju veze s mozgom. Kad ti izračuna dobru rutu, sve je okej. Vidljivost ekrana je dobra i na suncu, bluetooth slušalice se dobro čuju (obične Sonyjeve BT slušalice za €13, niš posebno). Nekad me zbog položaja na motoru zna zasljepit odbljesak, al nema veze, onda vozim na žmirećki. Najgore je kaj zna zasrat rutu i moš ga jebat. Pogledaj kaj nudi za Plominku (vidikovac):
slika

Shorter distance/Faster time, isti kurac. Samo imam uključeno Avoid Tolls & Fees jer inače umobolno siluje autoban. Texe iza Karlovca opameti kace odvojiš prema Delnicama. Kae najbolje, on s vremenom izračuna jedno 4-5 ruta i sve su krive. Jedna ide i kroz fakin Sloveniju. Ne znam u čemu je trik, mislio sam im pisat mejl, al brzo se oladim. A sad i ne pijem, pa im trezan nemrem jebat majku.

Uglavnom da sad kupujem uređaj i znam to kaj znam, ne bi ga uzel. Ili bi na licu mjesta pred prodavačem probal Plominku i onda bi mu ga nabil u dupe rosno.

Kaj se tiče navigacije kao takve, Google Maps je direktor Svemira za sve. Osim na Kubi. Tam nema interneta, pa moraš koristit MAPS.ME. Offline HERE WE GO mi je tam isto bio zakurac.

EDIT: Išel sam probat rutu u BaseCamp (Windows) i tu napravi točno kak treba. Eto, ak možeš nosit laptop sa sobom za planiranje puta, onda je okej.
slika¸

E serem im se i u softver i u hardver za 400 evra.

08 ožu 2019 19:35
.

Pitam kako su ljudi zadovoljni jer inače često putujem bez navigacije, ono stara škola bi se reklo (Dolomite tako prošao uzduž i poprijeko), međutim nekada jednostavno treba. Kad situacija dopusti planiram prema jugu Italije, a tamo jednostavno ima previše cestica za bazirati se samo na putokaze, Alpe su drugo.

Nedavno sam bio na putu autom i spletom okolnosti imao sam na raspolaganju neki Garmin (ne pitajte me koji jer nisam gledao, ali novijeg datuma) i istovremeno sam na mobitelu pokrenuo Here We Go i bedasto mi je reći ali ova free aplikacija je logičnije složila rutu i pogodila lokacije više manje svih kamera/radara, dok je Garmin kiksao u par navrata.

OK isto tako je činjenica da ja imam običaj složiti rutu doma na PC-u, na Google Maps pa ju prebaciti u navigaciju tako da nema tu ono šta mi on daje, nego si ja sam složim.

Korisničko sučelje mi je na Garminu malo bedasto, neznam.

E sada isto tako je činjenica da standalone uređaj sa samo jednom namjenom (navigacija) ipak ima svojih prednosti, pogotovo na motoru (otporan na vremenske prilike, manje se pregrijava, duže traje baterija, itd., itd.).

Kako si zadovoljan po pitanju toga ako si sam složiš rutu i memoriraš ju u uređaj, pa kasnije pokreneš, dali ima tu mogučnost i dali radi bez problema?

08 ožu 2019 20:01

Za ovu poruku biker4life je dobio/la Sviđa mi se od: dziva222(18 ožu 2019 22:19)
.
Član YKH

biker4life je napisao/la:
...
Kako si zadovoljan po pitanju toga ako si sam složiš rutu i memoriraš ju u uređaj, pa kasnije pokreneš, dali ima tu mogučnost i dali radi bez problema?
To radi u istom smislu kako radi i "obična" navigacija koristeći sam uređaj. A kolko sam uočio, većina i koristi BaseCamp za planiranje rute koju onda prebaci u GPS. Ali meni je to preloše. Pa imam navigacijski uređaj za fakin navigaciju, kaj će mi laptop i softver još uz to? Kaj axe probudim u podnožju Kilimandžara, otkud mi laptop da si složim rutu? A kad upišeš cilj u uređaj, velika je vjerojatnost da ćeš dobit govno. I najveća jebada je kaj do sad, koristeći samo intuiciju, nisam skužio kako upisati samo mjesto kam ideš, bez adrese. Znači nemreš upisat Piškorevci da te odvede u Piškorevce pa tam na licu mjesta uočiš kaj ima il nema. Moraš upisat adresu. Kacam prvi put išo u Vukovar, moro sam prvo u Guglu vidit koja je adresa najbliža ili točna onome kaj idem otprilike vidit da bi to onda upiso u Garmin. Mislim, boli me ćuna za adresu, odvedi me u Beli Manastir pa bum tamo vidil dal ostajem il ne. Tako sam probao planirat ovo:
slika

Znači da upišem samo "via" točke: Mursko Središće, Koprivnica, Miholjac, Beli Manastir, Vukovar itd. Je, ćuna. Nejde bez adrese, odnosno ja i dalje ne znam kako. I onda tu adresu koju upišeš moraš očešat guzicom ili te vraća u beskonačnost dok god ne prođeš točno kroz tu točku.
Najveća prednost uređaja je kae namijenjen za motor - robustan je, vodootporan, može ti ispast i na kamenje i na beton, niš mu neće bit. Ali oslonit se 100% na njegovu procjenu nema veze s pameću. Evo ta ruta u Guglu u 10 koraka, pis of kejk.
slika

Zakaj nemre bit tak jednostavo u Garminu, nemam pojma.

08 ožu 2019 20:46
.

Hvala na komentaru... :handgestures-thumbup:

11 ožu 2019 19:28
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 75 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 86 puta
Vozi: XT1200Z , Ktm ,250
Android mobitel i na njemu Igo i Here WeGo. I tako vec godinama i sve ok.
Na motoru je mob.bio u torbici na nosacu i na punjacu po ljeti i suncu bez ikakvih problema.

12 ožu 2019 22:53
.
Član YKH

Evo da zaključimo. Jučer sam probao napravit rutu u BaseCampu i onda prebacit u uređaj. I to bogami funkcionira. Treba bit pažljiv oko nekih detalja, moraš dovoljno zumirat kartu da spustiš kontrolnu točku točno na cestu jer te inače vraća do kraja Svemira dok je ne pogodiš, ali na kraju ipak radi.

Znači u BaseCampu bodeš Waypointe i onda iz toga ti on izradi rutu.
slika

Ovako to onda izgleda u Garminu:
slika

Jedino sam se zajebo u definiranju ograničenja, a nisam provjerio s razumijevanjem, pa mi je prvu dionicu izračuno po autobanu i jebo me do Josipdola da se vratim.

Ja sam uzeo i SCDB.info za kamere i sve su ucrtane. Nosio sam slušalice i upozori jedno 200tinjak metri prije kutije. Neke sam znao di stoje, al dve bi pogodio sigurno da nisam imao audio upozorenje. Jebiga nemreš cijelo vrijeme gledat u Garmina, treba malo pazit i na cestu.

Eto. Uglavnom se da iskombinirat da na kraju sve fino klapa.

I sad sam prvi put išo motorom od Senja do Karlobaga, malo je reć da sam oduševljen. Isplati se otić samo zbog te dionice i odma vratit, iako nemam baš nikakve zamjerke na ukupan put. A sad doslovno nije bilo žive duše, preteko sam jednog tamića. Jedino kaxam išo dosta rano, prek Kapele se smrzlo govno u meni, odmrzla me bura u Senju. Dalje je bilo sve perfektno.

Privitak/ci:
Karlobag.png
Karlobag.png [ 41.72 KiB | Pogledano 35 put/a. ]
2019-03-24 Karlobag.jpg
2019-03-24 Karlobag.jpg [ 140.16 KiB | Pogledano 35 put/a. ]
25 ožu 2019 10:33
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 7 post(ov)a ] 

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: