Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 12 pro 2017 06:26.

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
 MT-09 TRACER 
Autor/ica Poruka
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 11 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 104 puta
Vozi: MT-09 TRACER
Uvaženi, velecijenjeni i mnogopoštovani članovi YKH !

nakon 4 godine i prevaljenih 21.000 km Bijela Strijela je otišla u dobre ruke, a samim time sam "morao" nabaviti novo dvokotačno prijevozno sredstvo. Nakon dosta analiza, čitanja testova i posjedavanja po motorima u salonima moj je odabir pao na YAMAHA MT-09 TRACER. Nažalost model za 2017. godinu se radi samo u crnoj, plavoj i nekakvoj zelenkastoj boji, pa je izbor pao na plavoga. Meni osobno je crveni najljepši, ali šta je - tu je.

Dakle nakon 350 prevaljenih kilometara mogu reći samo riječi hvale za konstrutore ovog japanskog uratka. Napokon jedan motor koji mogu normalno voziti viši vozači, a ja sa svojih 193 cm sebe smatram višim vozačem. Noge više nisu skvrčene, ruke imaju opušteniji položaj, sjedi se normalno. A tek vožnja! Sada dok je u fazi razrađivanja ne smijem ga zavrtiti preko 5.000 okr/min, ali već sada vidim da je to zvijer. Ubrzanje počinje već od 2.500 okr/min. Šta tek radi na 6.000 to ću saznati uskoro...
Što se tiče upravljivosti, a ne znam šta da vam kažem. To je čudo jedno. Toliko je neutralan, sjajan osjećaj za prednji kraj, toliko lako pada u zavoj, a opet kontrolirano...
Sjedalo je ugodno, polumekano, te dovoljno široko za ugodno sjedenje.
Prekidači su lako dohvatljivi, a izbornici su pregledni i lako se "surfa" kroz njih. Isto tako lagani se i namješta sve što je na ekranu dostupno za namještanje.
Traction ima dva nivoa osjetljivosti (plus off), dok razvijanje snage ima 3 moda. Ja se vozim samo u STD modu. Testovi kažu da je A-mod dosta nervozan, dok B-mod služi za vožnju po kiši. To znači da ću biti 99,3% u STD modu.

Čisto za usporedbu, ja sam prošao i poligon i pistu kod Keca na Grobniku, na Sljemenu sam postrugao fuziće na Fazeru, strugao sam fuzićima na staroj riječkoj...a za struganje fuzića potrebno se dobro nagnuti. A za dobro se nagnuti treba imati i brzinu. I onda danas odem na Sljeme i u ovoj početnoj fazi upoznavanja motora i razrađivanja mašine budem brži nego što sam bio sa Fazerom!!! Halooooo! Tko je tu lud? I to bez nekog posebnog napora. Ozbiljno. Kad sam se sa Sljemena vraćao s Fazerom bio sam umoran i znojan. Sada ništa. Ko da sam bio na autoputu.

E sad, ili sam ja imao krivi motor ili ja nisam znao voziti taj motor. Ne znam ni sam. Znam samo da će biti veliki gušt voziti Tracera.

Eto tako. Možda se i vidimo/sretnemo na cesti ili možda kakvoj birtiji.

14 lis 2017 19:46

Za ovu poruku kantolic je dobio/la Sviđa mi se od: IgorC(17 lis 2017 13:30)
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 169 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 304 puta
Vozi: FZ1 Fazer
YKH: Predsjednik kluba
Super, čestitam.

Meni se taj motor isto jako sviđa.

16 lis 2017 11:35
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 493 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 418 puta
Vozi: FZ6 S2 N
Cestitam!

Pazi se bicikista na sljemenskoj cesti, jako cesto se znaju spustat posred ceste u kontra smjeru.

16 lis 2017 22:14
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ] 

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: