Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 14 stu 2018 09:37.

Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
 xenon za r1 08. 
Autor/ica Poruka
POZDRAV SVIMA,,,
planiram staviti xenon svijetla na svog ljubimca pa me zanima: kolike su cijene,di ga nabaviti, dali ima netko vec iskustva s tim?
hvala

19 svi 2010 15:12
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 196 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 329 puta
Vozi: FZ1 Fazer
YKH: Predsjednik kluba
ima par dečki na forumu koji imaju ugrađene xenone pa se strpi dok se pojave da ti pojasne

19 svi 2010 23:00
.

Stavio/la Sviđa mi se: 0 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 31 puta
Vozi: TDM
Nije preporuka ali kao naznaka slim - tanke balaste uzmi, zauzimaju jako malo mjesta, nije potrebno ako ne želiš više od 6K Kelvina, normalno da su po EC normama, pa normalno da češ stavit Bi-xenon mislim dugo,kratko i pozicija ledica...eee nemoj se čudit to ti ide eee, evo baš jučer prošao tehnički bez blema, ja sam stavio Hiluxove boja snopa svjetlosti je samo takva, cjena điđimiđi mene je došlo najnhundred animals. A evo ti i slikica iako nije za R1.
slika
Aj evo ti još jedna...aj
slika
U cjenu je bila uračunata ugradnja odmah on d feijs of d pleijs...otprilike sat vrimena...Razlika je OGROMNA.

HONDA VFR 400rr NC30

20 svi 2010 08:03
hvala na savijetu!!

mislim da se isplati taj xenon pošto je sad ljeto pa auta normalno idu u garažu i motor je za sve prilike,pa je dobro biti uoćen na vrijeme :)

20 svi 2010 14:19
mene zanima dali ''jede'' akumulator posto isto planiram sebi ugurati xenon na r1?
inace sam stavio na auto i razlika je noc i dan,doslovno.
za auto sam uzeo u cipoteci,slim balast,samo kratko,680 kuna.prosle zime.

21 svi 2010 22:23
.
Član YKH

Bubi je napisao/la:
mene zanima dali ''jede'' akumulator posto isto planiram sebi ugurati xenon na r1?
inace sam stavio na auto i razlika je noc i dan,doslovno.
za auto sam uzeo u cipoteci,slim balast,samo kratko,680 kuna.prosle zime.

koliko je meni poznato ne, potrošnja xenona je otprilike ista ako ne i manja od obične žarulje, znači daje puno više svijetla za istu energiju

evo i dokaza da ne gnojim sa Wikipedie
These lamps are formally known as gas-discharge burners, and produce more light for a given level of power consumption than ordinary tungsten and tungsten-halogen bulbs. Because of the increased amounts of light available from HID burners relative to halogen bulbs, HID headlamps producing a given beam pattern can be made smaller than halogen headlamps producing a comparable beam pattern. Alternatively, the larger size can be retained, in which case the xenon headlamp can produce a more robust beam pattern.

21 svi 2010 23:10
znam da su xenon zarulje 35W (obicne 55W) ali balast ima 23 000 volti,na autu i nema bas veze jer je akumulator velik i svjetla se gase na prekidac.na mopedu su non stop u pogonu. prava stvar za stavit jedino za dugo svjetlo je upitno posto im treba odredjeno vrijeme da se ugriju,a kad trebas dugo svijetlo trebas ga ODMAH pa sam na autu ostavio halogenke za dugo svijetlo.mislim da auti koji serijski imaju xenon imaju neke grijace za dugo da se odma pali.ispravite me ako grijesim.
ja cu to sebi ipak ugurat u moped jer mi ionako ide ista zarulja za dugo i kratko,samo se sjenilo mrda gore-dole.

22 svi 2010 00:52
.
Član YKH

Na autima su večinom sve žarulje za dugo halogenke, ja još nisam vidio serijalu da ima dugo xenon, jedino tzv bi xenon koji diže kratka svjetla elektromotorm kad upališ duga te upali halogenke.

Balasti ne troše struju- kod pretvaranja napona nema gubitaka, stim da ti xenonice samo prvu minutu rade na tih 20000 i kusur volti kod zagrijavanja a poslije rade na 100 V, tak da nemaš brige da ga bu praznilo a ima i alt. na motoru rezerve.

22 svi 2010 01:00
to je onda do jaja.
tako da ih ja ziher stavljam sebi.
hvala na informaciji. :violin:

22 svi 2010 13:22
.

Stavio/la Sviđa mi se: 0 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 0 puta
Vozi: R1 RN19
Ja imam Xenone u Yamahi R1 2007g RN 19 vec dvije godine,stavio sam ih na kratko (u sočivo)i balaste sam lijepo smjestio tako da se ne vide.
Ova R1 ima extremno dobra svjetla i sa xenonom su se jos poboljšala. tako da ti preporučujem. a ako te bude zanimala instalacija javi mi se sve cu ti objasnit. pozdrav

23 tra 2016 17:32
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 10 post(ov)a ] 

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: