Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 02 lip 2020 15:15.

Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
 FZR 600R nedostatak vakuma. 
Autor/ica Poruka
.

Stavio/la Sviđa mi se: 0 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 0 puta
Vozi: Yamaha FZR 600 R
Pozdrav novi sam na forumu a i odmah da kazem nisam najjaci po pitanju mehanike sto se tice moga znanja radim servis samo (ulje,svjecice,filteri,lanac i lancanici) ali eto da postavim jedno pitanje, naime u pitanju je Yamaha FZR 600 R Genesis Foxeye '94 znaci motor je u boljem stanju nego 80% motora 2007 godiste ali napuni i ona 20 i kusur i 55.000 na satu i pocela su verglanja kad je hladna ujutru, jak miris goriva iz auspuha, trokiranje pri turazi, lose idenje i to. Uzmem ja nove svjecice za nju i nov filter zraka i odvezoh ja nju majstoru da uradi vakume tj. ocisti rezervoar, karburatore, eventualno membrane da zamjeni i tu mehanicku sicu sto pripada karburaciji eh sada problem je sljedeci znaci kad se izvade sve 4 membrane iz karburatora i kad se stavi dlan ruke na prva tri karburatora, zavergla i pusti ruka vakum je prisutan i cuje su " Puf " ali kad to uradim sa 4-tim karburatorom ne cuje se nista tj. na 4om karbu uopste nema vakuma i sad mene zanima sta tu moze prvenstveno biti, da li je mozda zastekao plovak u njemu ili cu morati skidati glavu i uslajfavati ventile ? Hvalana unaprijed !

17 ožu 2015 02:20
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 241 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 347 puta
Vozi: FZ1 Fazer
YKH: Predsjednik kluba
provjeri manđetu ( gumu između fergazera i glave ) izmjeri kompresiju

20 ožu 2015 10:28
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 2 post(ov)a ] 

Na mreži